The Pony Express Milli Tarixi Yolu bir Amerika Birləşmiş Ştatları Milli Tarixi Yolu vasitəsilə poçt xidməti marşrutunu xatırladır Köhnə Qərb3 Aprel 1860 - Oktyabr 1861 arasında St. Joseph, Missouri və California, San Francisco arasında. Bir məktubun yalnız 10 gündə 1800 millik yol boyunca çatdırılması təəccüblü bir həqiqət idi.
Anlayın
1859-cu ildə Leavenworth və Pike'nin Peak Express Şirkəti olaraq 1859-cu ildə qurulmuşdur. 1860-cı ildə şirkət William H. Russell, Alexander Majors və William B. Waddell tərəfindən qurulan Mərkəzi Overland California və Pikes Peak Express Company oldu. Gənc bir atlı qitənin yarısında cığır açan kimi, texnologiya atlı bir sürücünün yollarını əvəz etdi. Teleqraf eyni şeyi daha sürətli və ucuz edə bildi. Və 1869-cu ilə qədər qitələrarası bir dəmir yolu istənilən ağırlığı olan malların sürətli bir şəkildə göndərilməsini təmin etdi.
Pony Express Milli Tarixi Cığır boyunca səyahət, əsasən keçmişin tarixi anlaşılması üçün edilir; Bununla birlikdə, cığırı ziyarət etməyinizin bir çox səbəbi var. Birincisi, əlbəttə ki, Pony Express-in öyrənilməsidir. İkincisi, paralel hekayələr Oregon Trail, California Trail və Mormon Trail. Nəhayət, səyahətləriniz sizi Birləşmiş Ştatların ən mənzərəli mənzərələri boyunca aparacaq. Bu marşrut Pony Express-ə diqqət yetirir, lakin ehtiyac olduqda toxunma ələ keçirəcəkdir.
Hazırlayın
Hər şeydən əvvəl xəritələr əldə edin. Müasir Dövlətlərarası sistem sizi cığırlara aparmır; Dövlətlər sürət və səmərəlilik üçün nəzərdə tutulmuşdur, lakin Pony Express cığır fərqli bir səmərəlilik üçün hazırlanmışdır. Bu məhsuldarlıq təkərin ətrafını - yenidən yaratmağı əsas götürmürdü.
Daha əvvəl də qeyd edildiyi kimi, üç yol Pony Express ilə eyni ümumi istiqamətdə hərəkət edir və Pony Express xərcləri az tutmaq üçün müəyyən edilmiş marşrutlardan istifadə etdi.
Dövlətlərarası ərazidən kənarda səyahət edərkən özünüz haqqında rulmanlarınızı saxlayın. Cığırın əksəriyyəti boyunca baş verə biləcək ən pis şey geri dönmək və doğru yola qayıtmaq üçün arxa plana keçməkdir.
İçəri gir
Sürün
Bu marşrut Missouri-Kaliforniyaya səyahət marşrutunu müzakirə edir. Ən məntiqli marşrut Missouri-dən başlayır və qərbə doğru gedir.
Təyinat yerləri
Cığır boyunca abidələr, işarələr, muzeylər və tarixi binalar tapıla bilər.
Missouri
- 1 Milli Sərhəd Yolları Muzeyi, 318 Qərbi Pasifik, İstiqlal, ☏ 1 816 325-7575. Bu birbaşa cığırda olmasa da, səyahətinizə başlayırsınızsa, Kansas City bölgəsi ətrafında, tarixi mənzərəyə baxış üçün ziyarət etmək üçün əla bir yerdir.
Missouri bir neçə Amerika prezidenti ilə tanınır. Buradaykən Müstəqillik, Prezident Harry S. Trumanın evini görə bilərsiniz.
Müqəddəs Joseph
- 2 Pony Express Muzeyi, 914 Penn St, St Joseph, ☏ 1 816-279-5059, pulsuz: 1-800-530-5930, faks: 1 816-233-9370. Mart-Nov: M-Sa 9 AM-5PM, Su 11 AM-4PM; Dekabr-Fevral: M-Sa 9 AM - 4PM, Su 11 AM - 4PM. Pony Express Muzeyi, Missouri ştatının Pasifik sahilinə qədər Şimali Amerika qitəsindən keçən ilk sürətli poçt xətti olan Pony Expressin tarixini sənədləşdirən Saint Joseph, Missouri-də bir nəqliyyat muzeyidir. Yetkin $ 6, böyük $ 5, tələbə $ 3, 6 yaşınadək Pulsuz.
- 3 Patee House.
Kanzas
Ayova
Nebraska
- 5 Rock Creek Station, Fairbury.
- 6 California Hill, Brule.
- 7 Ash Hollow Dövlət Parkı, Lewellen.
- 8 Scotts Bluff Milli Anıtı/ Mitchell Pass, Gering.
- 9 Baca Qaya Milli Tarixi Saytı, Bridgeport, pulsuz: 1 308-586-2581. Gündəlik 9 AM - 5 PM. Yetkinlər $ 3, NPS Pass Kart sahibləri $ 2, Uşaqlar pulsuzdur.
Kolorado
Vayominq
- 10 Fort Laramie NHS / Bedlam Ruts, Fort Laramie.
- 11 Cliff & Sand Point Station qeydiyyatdan keçin, Gernsey.
- Avenue of Rocks, Casperin qərbindəki Zəhər Hörümçək yolunda.
- 12 Müstəqillik Qayası, Sweetwater çayı üzərində.
- Şeytanlar Qapısı, Sweetwater çayı üzərində. Qisa zam.
- Cənubi keçid, Cənubi keçid. Qisa zam.
- Kiçik Köçəri Kanyonu. Little Emigration Canyon: Mormon Flat to Big Mountain, 4,5 mil 4x4 və At Girişi (geniş yol seqmentləri).
- Oregon Trail Road. Oregon Trail Road: Mills, WY-dən WYO-220-yə, Müstəqillik Qayasının hemen şimalında, 41.5 mil (Long Hike (geniş yol seqmentlərinə giriş))
- Cənubi keçid seqmenti. Cənubi keçid seqmenti: Müstəqillik Qaya Yolların Ayrılmasına, 125 mil (Uzun Zirvə (geniş yol seqmentlərinə giriş)); Yolların Ayrılması: South Pass seqmentinin sonu
- Fort Bridger-dən Muddy Creek-ə. Muddy Creek-dən Fort Bridger: təxminən 14 mil (Long Hike (geniş yol seqmentlərinə giriş))
- 13 Milli Tarixi Yollar Tərcümə Mərkəzi, Casper.
Yuta
- Şirkət Adı BLM Backcountry Byway. Fairfield-dən Ibapah-a: 133 mil (Long Hike (geniş yol seqmentlərinə giriş))
- 14 Camp Floyd State Park Muzeyi.
Nevada
- 15 Fort Churchill Dövlət Tarix Parkı, Gümüş Bulaqlar. Qala erkən məskunlaşma yerləri və Pony Express poçtları qorunur və indi həbs edilmiş çürümək vəziyyətindədir.
California
- 16 B. F. Hastings Binası (Pony Express Terminus), 1006 ikinci st, Sakramento. Pony Express-in qərb son nöqtəsi idi. Bina Milli Tarixi Görməli Yerdir və indi şəhərin ziyarətçi mərkəzini özündə cəmləşdirir.
- Ziyarət Mərkəzi, 1002 2-ci St, ☏ 1 916-808-7644. Sakramento bölgəsi boyunca ekskursiyalar üçün əla başlanğıc nöqtəsi. pulsuz.